Archiv rubriky: Dětský pokoj

Dětský pokoj

Židle

Správné sezení je základem všeho. A je potřebné téměř všude! V dnešní době většina populace prosedí velkou část svého života. A přitom při špatném sezení mohou postupem času vznikat různé zdravotní komplikace. Trh je přehlcen velkým sortimentem židlí pro různé účely, židle se vyrábějí v mnoha tvarech a různých konstrukcích a provedeních.

Nejčastěji se židle vyrábějí ze dřeva či kovu. Dřevo je základním materiálem pro výrobu nábytku, je pevné a odolné. U dřevěných židlí hraje důležitou roli pro dlouhou životnost péče, při pravidelném ošetřování dřevěných židlí můžete jejich životnost prodloužit o několik let. U židlí z kovu je to podobné, tyto židle na rozdíl od dřevěných nepracují a tak je péče o něj méně náročné. Obvykle stačí naimpregnovat speciálním sprejem či krémem a občas otřít nasucho.

Židle do kuchyní musí být odolné a zajistit komfort všem stolujícím. Musí barevně ladit s jiným nábytkem a musí do prostoru zapadat. Pochopitelně k dřevěnému stolu patří židle dřevěné, ke kovovému kovové.

Do obývacích pokojů se židle obvykle nehodí. Židle zde bývají zpravidla umístěny pouze v případě, je-li obývací pokoj propojen s kuchyní, jak to u moderních domů bývá. V tomto případě židle zde mohou své místo najít.

Židle do kanceláří bývají obvykle kožené a musí zajistit maximální pohodlí sedícímu. V kancelářích se obvykle tráví hodně času, takže se na kvalitu opravdu hledět musí a připlatit se skutečně vyplatí. Podobně to platí i u židlí do dětských pokojů, kde děti potřebují komfort při studiu a při práci na počítači.

Zařizování dětského pokoje

Pokud máte děti, dříve nebo později budete jako každí jiní rodiče řešit, kdy a jak jim zařídit jejich vlastní pokoj. Tento krok není důležitý jen pro vás, ale hlavně pro ně, tudíž jej doporučujeme nepodcenit. Kromě toho, že bude mít váš syn či dcerka konečně více místa na hraní, tak poprvé získá vlastní prostor, který bude „jeho“ královstvím.

Vybavení dětského pokoje byste přitom neměli podcenit. Toto místo by mělo být v první řadě útulné a splňovat představy vašeho dítěte. Nezapomínejte na to, že tentokrát nezařizujete pokoj pro sebe, ale pro svého potomka, který tu prožije dětství. Stejně jako pro vás tedy není důležitá jen funkčnost či praktičnost, ale také materiál, barevnost a celkový design.

Pokud si tedy nejste jistí, jaké vybavení pořídit, aby byl pokoj ergonomický a odolný a zároveň moderní, obraťte se na odborníky. Ti vám mohou navrhnout i zhotovit nábytek na míru a pomohou vám zařídit pokoj tak, aby nebyl fádní, ale barevný, prosvětlený a vaše dítě mělo dostatek prostoru na zábavu i pozdější práci do školy.