Archiv rubriky: Zahrada

Zahrada

Podle čeho vybírat zahradní nábytek?

Zahradní nábytek je druh nábytku, který je speciálně navržen pro venkovní použití. Proto je typicky vyroben z materiálů jako je plast, dřevo, hliník, proutí a kované železo a mají zvýšenou odolnost proti povětrnostním vlivům.

Dřevěný zahradní nábytek má poměrně dosti velkou odolnost proti povětrnostním vlivům, přesto však, pokud nebude pravidelně ošetřován, jeho životnost se může poměrně rychle zkrátit. Teak jakožto běžně používaný materiál pro venkovní nábytek obsahuje přirozený olej, který způsobuje odolnost vůči účinkům vody (např. hnilobné procesy, nadměrné vsakování a deformace materiálu). Je také částečně odolný proti ohni, kyselinám a zásadám. Pro zvýšení odolnosti se dále používají speciální oleje pro ošetření týkového dřeva. Obecně lze říci, že toto dřevo je velmi tvrdé, pevné, pružné a zachovává si svou stabilitu, déle odolává vlivům počasí – slunečnímu světlu, větru, dešti, sněhu a dokonce i mrazu. Je odolnější vůči parazitům a škůdcům dřeva.

Hliníkový zahradní nábytek má poměrně dlouhou životnost, nicméně, pokud se poškodí ochranná vrstva, bude korodovat. Výhodou hliníku je nízká hmotnost, avšak s omezenou pevností.

Plastový zahradní nábytek je samozřejmě vodotěsný. Avšak jeho životnost je vzhledem k techmologii výroby, nekvalitním materiálů a záměrem samotného výrobce poměrně dosti omezena. Převládá zřejmě názor, že nízké náklady na pořízení plastového nábytku (stoly, židle apod.) eliminují riziko předčasného opotřebení, tím že se prostě jednou za dva roky koupí nový. Tato ekonomicky zaměřená filozofie s sebou však nese neblahé dopady nadměrného zatěžování planety.

Proutěný nábytek je vyroben ze dvou druhů materiálu. Původně se vyráběl ze stonků různých palem z tropických oblastí po celém světě. Tyto stonky byly hustě tkané do zámkového výpletu a zformované do požadované struktury. Moderní proutěný nábytek se vyrábí již vyrábí z umělé pryskyřice, což zvyšuje jeho průměrnou délku života a zároveň snížení výrobních nákladů.

Odolnost kovaného venkovního nábytku je poměrně vysoká, přesto však může, při nedostatené povrchové úpravě podléhat korozi.

Vánoce rozjasní jen kvalitní vánoční osvětlení

Pomalu a jistě se blíží advent a města i venkov se připravuje k rozsvícení vánočních stromů. Vánoční slavnostní atmosféru podtrhne jen kvalitní vánoční osvětlení.  Setmělé město se náhle rozjasní vánočními hvězdami, svícny a dalšími světelnými dekoracemi. Toužíte i vy letos svítit více jak váš soused? Začneme výzdobou oken, kde se bude krásně vyjímat elektrický svícen, velmi působivý je řetěz s efektem padajícího sněhu či řetěz s hvězdami. Na parapety se pokládají i malé svíticí stromečky.

Vybíráme vánoční osvětlení

Vánoční osvětlení – dávejte vždy pozor na kvalitu zpracování, a proto se raději obloukem vyhněte asijským tržnicím. Přece nechcete o Vánocích vyhořet? Zajímavá dekorace se dá vytvořit i z obrázků namalovaných přímo na skle nebo se používají elektrostatické samolepky, které nezanechávají po sobě na okně žádné nečistoty, neboť neobsahují lepidlo. Dají se použít opakovaně. Velká vánoční hvězda v této podobě stojí cca 400 korun. Pakliže přidáte dvě stovky, můžete si objednat LED vánoční sněžení se studeně bílým světlem. U vánočního osvětlení se vyplatí ověřit, zda jsou určeny pro použití v interiéru nebo i exteriéru, dále se koukáme na příkon, napětí a elektrickou ochranu. V EU navíc nesmí chybět značka CE, a splnění povinných technických norem a krytí, tedy IP.

LED vánoční osvětlení na t-vanocniosvetleni.cz

Jak již bylo výše uvedeno, vyplatí se upřednostnit kvalitu před nízkou cenou.  A pokud hledáte inspiraci nebo již plánujete nákup světelné vánoční dekorace, určitě se vám vyplatí návštěva v internetovém obchodě t-vanocniosvetleni.cz. Velký výběr zboží, rozumné ceny, špičková kvalita, spolehlivý zákaznický servis – do dvou pracovních dnů máte svou objednávku doma!  Přejeme příjemné nakupování!

Vánoční ozdoba inspirace!

Zahradní drtiče vám usnadní práci a přinesou spoustu užitku

Součástí každé chaty i zahrady je zelená plocha, na které můžeme příjemně lenošit, ale také pěstovat plodiny. Co vše spojuje dohromady sekání trávy, hrabání listí a ořezávání stromů? No přece odpad. S odpadem zahrady se velice hravě poradí zahradní drtič. Celý příspěvek