Archiv štítku: nábytek

nábytek

Dřevěný nábytek

I přes skutečnost, že v dnešní době existuje celá řada tvrdých a pevných plastů či ušlechtilých kovů, stále se zdá být jako nenahraditelný materiál pro výrobu nábytku právě dřevo. Krásný dřevěný nábytek dodává místnosti tu pravou atmosféru, o krásné vůni dřeva ani nemluvě. Dnešní trh nabízí nepřeberné množství dřevěného nábytku, kusy se liší jak kvalitou, tak také cenou. Bohužel, i tady platí, že čím víc si připlatíte, tím bude dřevěný nábytek kvalitnější. Ovšem připlatit si za kvalitní dřevěný nábytek se určitě vyplatí, protože je velmi pravděpodobné, že takový výrobek vydrží mnohem déle. Velmi oblíbený je v poslední době dřevěný nábytek z masivu. Výhodou dřevěného nábytku je fakt, že oproti jiným materiálům je velmi snadno a vhodně kombinovatelný s jinými druhy nábytku. Dřevěný nábytek se zkrátka hodí do každého interiéru.

Při nákupu nového dřevěného nábytku je dobré řídit se několika radami. A právě těm věnujeme zbytek textu, jelikož tyto rady jsou velmi užitečné při výběru dřevěného nábytku tak, abyste neudělali krok vedle.

První bod, u kterého je dobré se zastavit, je životnost. To je asi to nejdůležitější, nikomu se přece nechce za pár měsíců nakupovat nábytek nový. Jak již bylo zmíněno, zde hraje hlavní roli především cena. Nebojte se tedy trochu více připlatit, jak se říká, „nejsme tak bohatí, abychom si kupovali levné věci.“

Dále se zastavme u samotné konstrukce dřevěného nábytku. Při nákupu se pečlivě podívejte na každý kus a zjistěte si, jakým způsobem jsou jednotlivé díly spojeny. Nábytek, jehož díly jsou spojeny šrouby či hřeby není zdaleka tak kvalitní jako nábytek spojený lepením. Také nábytek, který je ošetřený lakem, má mnohem větší životnost než nábytek bez něj.

A nakonec se zastavme u faktu, který se týká změny barvy dřeva. Dřevo je kus přírody a tak zkrátka pracuje. S touto skutečností musíme počítat.

Zařizování dětského pokoje

Pokud máte děti, dříve nebo později budete jako každí jiní rodiče řešit, kdy a jak jim zařídit jejich vlastní pokoj. Tento krok není důležitý jen pro vás, ale hlavně pro ně, tudíž jej doporučujeme nepodcenit. Kromě toho, že bude mít váš syn či dcerka konečně více místa na hraní, tak poprvé získá vlastní prostor, který bude „jeho“ královstvím.

Vybavení dětského pokoje byste přitom neměli podcenit. Toto místo by mělo být v první řadě útulné a splňovat představy vašeho dítěte. Nezapomínejte na to, že tentokrát nezařizujete pokoj pro sebe, ale pro svého potomka, který tu prožije dětství. Stejně jako pro vás tedy není důležitá jen funkčnost či praktičnost, ale také materiál, barevnost a celkový design.

Pokud si tedy nejste jistí, jaké vybavení pořídit, aby byl pokoj ergonomický a odolný a zároveň moderní, obraťte se na odborníky. Ti vám mohou navrhnout i zhotovit nábytek na míru a pomohou vám zařídit pokoj tak, aby nebyl fádní, ale barevný, prosvětlený a vaše dítě mělo dostatek prostoru na zábavu i pozdější práci do školy.