Archiv štítku: postel

postel

Postele

Člověk prospí téměř polovinu svého života. Nemyslíte si, že by vaše tělo zasloužilo dostatečné pohodlí při tomto typu odpočinku? Rozhodli jste se vyměnit vaši starou postel za něco komfortnějšího, za postel, ze které bude vaše tělo jásat blahem? Tak to jste se rozhodli správně!

Postele lze prakticky rozdělit na čalouněné, dřevěné a kovové. Dnešní postele se vyrábí v mnoha tvarech, samozřejmě jako jednolůžkové či dvojlůžkové. Při výběru nové postele si dobře rozmyslete její velikost. Velikost postele musí být taková, aby se bez jakýchkoliv problémů vlezla do ložnice, dbejte také na to, aby rozměry nebyly nijak atypické a snadno se daly sehnat matrace.

Čalouněné postele patří k těm nejdražším, avšak nejkvalitnějším a nejpohodlnějším vůbec. Liší se jak tvarem, tak velikostí a kvalitou požitých materiálů, tedy i cenou. Výběr barev je pochopitelně na vás, dbejte však na to, aby postel ladila k ostatnímu nábytku a aby byla spíše decentního charakteru. Fantazie se však meze nekladou.

Dřevěné postele jsou asi nejpoužívanějším, většinou také nebývají příliš drahé. Dnešní rošty bývají také dřevěné, i tyto postele jsou pochopitelně kvalitní a nedají se srovnat s dvacet let starými nepohodlnými „krabicemi“.

Kovové postele až tak časté nebývají, nejsou však o nic méně kvalitní než dřevěné či čalouněné a jsou také velmi bytelné. Tyto kovové postele se hodí hlavně do modernějším ložnic, kde bude kovový vzhled zapadat k ostatnímu nábytku, zkrátka se bude hodit.