Archiv štítku: stůl

stůl

PC stoly

Žijeme ve světě digitálních technologií, téměř každá domácnost má již nejméně jeden počítač. Počítač se stal základním a nejvyužívanějším technickým vynálezem, jaký si vůbec dokážeme představit. Mnozí z nás si život bez něj nedokáží představit. Máte-li počítač a uvažujete o stolu, který je vhodný právě pro umístění počítače, jste na správném místě. Správné umístění počítače je totiž to nejzákladnější k jeho plnohodnotnému a pohodlnému využití.

Stoly pro počítače se vyrábí v mnoha modifikacích, na trhu je velký výběr stolů, které jsou určené pro umístění počítače. Při výběru takového stolu je nutné mít na paměti, že se bude jednat pravděpodobně o nejvyužívanější místo v místnosti. Stůl pro počítač totiž musí sloužit jak pro umístění počítače, tak také pro snadnou práci mimo něj. Dnešní počítačové stoly se vyrábí s úložným prostorem pro počítač, místo pro monitor bývá v mnohých případech voleno na horní polici stolu. Zde je první bod, u kterého si musíte dávat při výběru správného pc stolu pozor, a to fakt, že monitor, umístěný na polici musí být v úrovni vašich očí. Je-li příliš vysoko nebo nízko, je to špatně.

Také se zamyslete nad prostorem pro klávesnici. Často se vyrábí posuvný regál zespodu stolu, v případě, chcete-li klávesnici využít, s regálem jednoduše vyjedete. Někteří s tímto mohou mít velké problémy, jelikož bývají zasunuti až k okraji stolu a pro vysunutí klávesnice není už žádné místo. Právě proto se vyrábí i stoly bez tohoto regálu, klávesnice se pak umísťuje klasicky na stůl. Mějte však na paměti, že stůl s počítačem budete využívat také jako stůl pracovní, rozmyslete si tedy, budete-li mít dostatek volného prostoru.

Stoly

Druh nábytku, který je téměř v každé místnosti, je bezpochyby stůl. Stůl je základním faktorem pro pohodlné sezení, odpočívání, odkládání věcí, ale i stolování. Bez kvalitního stolu moc práce skutečně nezmůžete a práce může být dosti otravná.

Do každé místnosti se hodí různé druhy stolů. Stoly jsou konstruovány tak, aby přesně vyhovovaly využití, je tedy jasné, že stůl do obývacího pokoje bude vypadat zcela jinak než stůl do kuchyně. Stoly se také dělají z různých materiálů, nejčastější je samozřejmě dřevo, setkáte se však také z kovovými stoly. Kovové stoly se hodí hlavně do modernějších bytů a domů, velmi vhodnou volbou do obývacího pokoje je kovový stůl se skleněnou deskou. Máte-li však malé dítě, tomuto typu stolu se vyhněte alespoň než trochu vyroste, i přes krásu takového stolu hrozí v případě jeho zničení velké nebezpečí, o kterém se snad nemusím rozepisovat.

Stoly do kuchyní jsou vhodné jak velké kulaté, tak podlouhlé hranaté. Výška musí odpovídat tak, aby člověk, který sedí pohodlně na židli, mohl mít lokty bez problému položeny na stole. O povrch stolu se v mnohých případech nemusíte starat, protože bude chráněn ubrusem. Zda zvolíte ubrus látkový či plastový je čistě na vás. Látkový vypadá samozřejmě lépe, je však náročnější na údržbu a v případě vylití tekutiny se dostane i na samotné dřevo.

Stoly do dětských pokojů, to je kapitola sama pro sebe. Stoly do dětských pokojů musí být konstruovány tak, aby bylo k dispozici dostatek prostoru pro studování a zapisování, ale aby bylo hodně místa pro učebnice a osobní věci.