Archiv štítku: židle

židle

Židle

Správné sezení je základem všeho. A je potřebné téměř všude! V dnešní době většina populace prosedí velkou část svého života. A přitom při špatném sezení mohou postupem času vznikat různé zdravotní komplikace. Trh je přehlcen velkým sortimentem židlí pro různé účely, židle se vyrábějí v mnoha tvarech a různých konstrukcích a provedeních.

Nejčastěji se židle vyrábějí ze dřeva či kovu. Dřevo je základním materiálem pro výrobu nábytku, je pevné a odolné. U dřevěných židlí hraje důležitou roli pro dlouhou životnost péče, při pravidelném ošetřování dřevěných židlí můžete jejich životnost prodloužit o několik let. U židlí z kovu je to podobné, tyto židle na rozdíl od dřevěných nepracují a tak je péče o něj méně náročné. Obvykle stačí naimpregnovat speciálním sprejem či krémem a občas otřít nasucho.

Židle do kuchyní musí být odolné a zajistit komfort všem stolujícím. Musí barevně ladit s jiným nábytkem a musí do prostoru zapadat. Pochopitelně k dřevěnému stolu patří židle dřevěné, ke kovovému kovové.

Do obývacích pokojů se židle obvykle nehodí. Židle zde bývají zpravidla umístěny pouze v případě, je-li obývací pokoj propojen s kuchyní, jak to u moderních domů bývá. V tomto případě židle zde mohou své místo najít.

Židle do kanceláří bývají obvykle kožené a musí zajistit maximální pohodlí sedícímu. V kancelářích se obvykle tráví hodně času, takže se na kvalitu opravdu hledět musí a připlatit se skutečně vyplatí. Podobně to platí i u židlí do dětských pokojů, kde děti potřebují komfort při studiu a při práci na počítači.