Zahradní drtiče vám usnadní práci a přinesou spoustu užitku

Součástí každé chaty i zahrady je zelená plocha, na které můžeme příjemně lenošit, ale také pěstovat plodiny. Co vše spojuje dohromady sekání trávy, hrabání listí a ořezávání stromů? No přece odpad. S odpadem zahrady se velice hravě poradí zahradní drtič.

Každá zahrada si vyžaduje pravidelnou údržbu v sečení trávy, shrabávání napadaného a navátého listí, ořezávání prořezávání větví, ale také likvidace zeleninové natě. Často se tak v duchu ptáme, co udělat se vzniklým odpadem? Významného pomocníka s odpadem představují zahradní drtiče. Kromě rychlého úklidu zahrady, můžete následně nadrcený odpad využít i jako hnojivo.

Nákup

Všechny nabízené drtiče se od sebe liší parametry. Především se bude jednat o odlišný typ pohonu, který je buď benzínový, nebo elektrický. Liší se od sebe i systémem drcení odpadu, každý z nich je vhodný na jinak velkou plochu zahrady. Na malé plochy se pořizují šnekové a nožové způsoby drcení. Válcový způsob je pro změnu vhodný na velké plochy.

Drtit je s ním možné kromě zeleného odpadu i větve. Maximální průměr větví patří mezi další faktor, jež představuje rozdíl. Možné je drtit větve o průměru tři centimetry, ale i osm centimetrů. Obecně platí, že drtiče benzínové jsou výkonnější než elektrické. Posledním odličovacím parametrem je způsob pořízení a cena, která může být pod 5.000 Kč, ale také se vyšplhat nad 40.000 Kč. Záleží na tom, co od drtiče očekáváte, a podle toho také vybírejte.

Systém drcení zahradních drtičů

Ten je rozdílný. Pojďme se tedy ze způsoby drcení seznámit trošku blíže. Šnekový způsob drcení je využitelný zejména pro zelený tvrdý odpad, a naopak není vhodný pro posečenou trávu. I když se Vám může zdát, že se bude jednat o drtič s nižším výkonem, není tomu tak. Některé typy můžou dosahovat průchodu odpadu až 115 kg/h.

S větvemi si výborně poradí válcový způsob drcení. Využívá se zejména pro velké zahradní plochy. Disponuje velmi velkým výkonem. Díky speciálním frézovacím válcům dosahuje průchodnosti odpadu až 150 kg/h.

Pro nařezání větví na jednotlivé plátky se využívá nožový způsob drcení. Převládá –li na vaší zahradě zelený měkký materiál (tráva, listí,), tak si zvolte tento drtič.

Pohon zahradního drtiče

Pohon mají buď elektrický či benzínový. Jak, už to tak bývá vše má své plusy i mínusy. Při zvolení elektrického pohonu musíte pamatovat na to, že má drtič své omezení v podobě připojení do elektrické sítě. Oproti tomu drtič s benzínovým pohonem bude vyžadovat neustálý přísun paliva. Zato Vám poskytne vyšší výkon, což je vykoupeno i cenou pořízení.

Výhody pořízení zahradního drtiče

  • Využití zpracovaného zahradního odpadu
  • Rychlost zpracování zahradního odpadu
  • Tichý chod při provozu
  • Jednoduchá manipulace

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *